Jaunumi

Jaunumi

Jēkabpils novada jaunieši
Zasas vidusskolas skolēnu pašpārvalde dodas nakts pārgājienā
Zasas vidusskolas skolēnu pašpārvalde dodas nakts pārgājienā

Skolēnu rudens brīvlaikam tuvojoties beigām, Zasas vidusskolas skolēnu pašpārvalde īstenoja vienu no Jēkabpils novada projekta “Skola – tie esam mēs” aktivitātēm “Kopā varam!”. Aktivitātes laikā 14 skolēnu pašpārvaldes pārstāvji un ikdienā aktīvie skolēni devās nakts pārgājienā. Aktivitātes mērķi bija uzlabot skolēnu pašpārvaldes dalībnieku savstarpējās attiecības un komunikāciju prasmes, kā arī veicināt jauniešu psihoemocionālā stāvokļa uzlabošanos.

Pārgājienu vadīja biedrība “Domas dabā”. Mūsu sākuma punkts bija Dignājas pamatskola un tālāk pārgājiena maršruts mūs veda pa pļavām, mežiem, laukiem un purvu atpakaļ uz Zasas vidusskolu. Tas bija milzīgs izaicinājums, jo dažiem no mums šādu attālumu ir grūti mērot jau ejot pa ceļu, kur nu vēl nakts laikā mežā. Nedaudz biedēja arī tas, ka dienu iepriekš Sēliju bija pārklājusi sniega sega. Visi pārgājiena dalībnieki atzina, ka vēlētos doties vēl kādā pārgājienā tuvākajā laikā, bet vajadzētu padomāt par trīs lietām: nedaudz īsāku maršrutu, tiešām piemērotiem apaviem un apģērbu, kārtīgi pirms tām sagatavoties (pirms iešanas atpūsties, paņemt līdzi ūdeni, kādu našķi un citas lietas, kas var noderēt pārgājiena laikā).

Ļoti interesanti un pamācoši bija biedrības “Domas dabā” sagatavotie uzdevumi, kas ļāva mums sadarboties lielākās un mazākās grupās, kā arī sniedza zināšanas un iemaņas, kā izmantot tos resursus, kas uz doto brīdi ir pieejami, lai atrisinātu problēmu. Piemēram, uzdevumā, kurā katram pārim jāiekur ugunskurs, lai uzsildītu ūdeni tējai, tika pārmeklētas visas kabatas, somas un izcirtums aptuveni 50 m rādiusā, lai savāktu nepieciešamos materiālus.

Protams, visam pāri milzīga cieņa un mīlestība pret dabu! Biedrības “Domas dabā” pārstāvis Helmuts mums ļoti daudz stāstīja un rādīja piemēru, kā pēc sevis atstāt pēc iespējas mazāku “pēdu”. Un, lai arī gājām pa diennakts tumšo laiku, bija ļoti skaisti, ka sniegs un aiz mākoņiem esošais mēness padarīja nakti tik gaišu, ka varējām iet bez lukturiem.

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2023.-2025. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Zasas vidusskolas skolēnu pašpārvalde

img