Jaunumi

Jaunumi

Jēkabpils novada jaunieši
Noslēdzošā projekta vizīte Igaunijā
Noslēdzošā projekta vizīte Igaunijā

Jau vairāk kā gadu Jēkabpils novada Bērnu un jauniešu centrs sadarbībā ar Igaunijas un Zviedrijas partneriem īsteno projektu "Matsalu loodusfilmide festival", kurā pievērsām uzmanību jauniešu izglītošanai par dabu un tās iemūžināšanu video formātā. 

Projekta aktivitātes sākām 2022. gada septembrī, kad kopā ar 3 jauniešiem viesojāmies Lihulā, Igaunijā, un iepazināmies ar Matsalu dabas filmu festivālu, kas iedvesmoja organizatorus veidot dabas filmu nometni jauniešiem. 2023. gada janvārī viesojāmies pie zviedru partneriem Lundē, kur kopā ar jauniešiem plānojām, kādai vajadzētu būt šai nometnei. 

2023. gada aprīlī notika galvenā projekta aktivitāte - dabas filmu nometne Lihulā -, kurā pulcējās arī 13 mūsu novada jaunieši. Nometnē jaunieši guva jaunas zināšanas par dabas filmēšanu, filmu veidošanu, nepieciešamo aparatūru un programmām. Papildus dabas filmēšanai jaunieši draudzējās, reklamēja savu kultūru, valsti un novadu. Šī bija kolosāla iespēja jauniešiem iepazīties ar citu valstu jauniešiem, redzēt citu kultūru un uzlabot savas angļu valodas prasmes. 

2023. gada 22.-25. oktobrī Jēkabpils novada BJC darbinieces - Eva un Linda - devās uz Tallinu, lai kopā ar igauņu un zviedru partneriem atskatītos uz projektu un tā panākumiem. Tika radītas jaunas idejas nākamajiem kopīgajiem projektiem, lai sniegtu vēl vairāk iespēju jauniešiem. Vizītes laikā devāmies apskatīt Baltijas mediju skolu, kas sagatavo nākamos filmu veidotājus ne tikai no Igaunijas, bet no visas pasaules. Vizīti noslēdzām ar Saku jauniešu telpu apskati un pieredzes apmaiņu. 

Paldies jauniešiem, kas piedalījās projekta aktivitātēs. Tālāk strādāsim, lai izveidotu kvalitatīvu nākamo projektu! 

Jēkabpils novada BJC jaunatnes darbinieces

img